ساختن رنگ طلایی CMYK در ایندیزاین

21 اردیبهشت, 1399

ساختن رنگ طلایی CMYK در ایندیزاین

برای لذت بردن از تجملات طلا لازم نیست جواهرات گران قیمت بخرید.

با اضافه کردن رنگ طلایی به طراحی خود، پروژه های طراحی گرافیک خود را به  پختگی و درخشش برسانید.

در این آموزش یاد می گیرید که چگونه از رنگ های (cmyk) Cyan Magenta  Yellow   Black استفاده کنید تا یک اثر و رنگ طلایی واقع بینانه را در پروژه چاپی خود بدون اینکه از رنگ اسپات spot استفاده کنید بسازید.

مطالب این مقاله:

استفاده از ویژگی خاص طلا در طراحی گرافیک

یک طلای کلاسیک CMYK

یک اثر پلاستیک طلایی در CMYK

استفاده از رنگ طلایی برای لطافت بیشتر طرح

کاغذ مناسب برای رنگ طلایی در چاپ

استفاده از ویژگی خاص طلا در طراحی گرافیک

طلا نور را بازتاب می کند، البته ساختن 100 درصدی این ویژگی در طراحی گرافیک و چاپ دشوار است.

برای این منظور، Adobe InDesign  یک ابزار گرادینت قدرتمند دارد که به طور موثر یک اثر طلای فلزی یا طلای متالیک را بازسازی کند. همچنین انتخاب نوع کاغذ مات یا براق بر تأثیر اثر طلا تأثیرگذار می باشد.

یک طلای کلاسیک CMYK

تصویر شماره 1

در مثال اول ما یک رنگ طلایی متشکل از چهار رنگ قهوه ای و اُکر (okr) مختلف ایجاد خواهیم کرد.

قبل از اینکه بخواهیم گرادینت اصلی را تعریف کنیم، ابتدا باید هر 4 رنگ را بطور جداگانه بسازیم. برای این کار، گزینه Swatches  را باز کرده و در قسمت بالای آن روی دکمه New colour swatch  کلیک کنید. در این پنجره، مقادیر رنگ را برای اولین رنگ تعیین می کنید و در بالا نام آن را اضافه میکنیم، در انتها گزینه add  را میزنیم تا رنگ جدید اضافه شود.

در این مثال،(تصویر2) چهار رنگ “Gold 1” تا “Gold 4” را با مقادیر زیر نامگذاری می کنیم:

C9 M22 Y65 K5 Gold 1

C0 M0 Y21 K20 Gold 2 

C21 M39 Y81 K17 Gold 3

C0 M5 Y35 K0 Gold 4

پس از ایجاد چهار رنگ(تصویر 3)، گزینه Swatches  را باز کنید و بر روی آیکون بالا با سه خط افقی کلیک کنید تا یک منوی کشویی باز شود. روی New gradient Swatch کلیک کنید.(تصویر 4) در پنجره جدید، (تصویر 5) ابتدا نامی که برای گرادینت می خواهید را بنویسید.

در این مثال، نام “گرادینت طلایی 1” است. در قسمت Type مدل گرادینت را روی خطی یا linear بگذارید.

ناحیه تنظیم رنگ هنوز قابل ویرایش نیست و برای فعال شدن روی یکی از رنگهای پایین کلیک کنید تا بتوان رنگ را انتخاب کرد.

در قسمت Stop Color  برای اختصاص رنگ در منوی کشویی گزینه Swatches   را فعال میکنیم، تا رنگهایی طلایی از 1 تا4 را که ساخته ایم بتوانیم انتخاب کنیم.

برای تأیید تنظیمات، روی تأیید کلیک کنید و گرادینت طلایی ما  مانند رنگ معمولی در قسمت رنگها ظاهر می شود.

(تصویر 6) اکنون متن یا شی را انتخاب کنید و آن را با رنگ “گرادینت طلایی 1” رنگ کنید. برای به دست آوردن نتیجه دلخواه، با کلیک بر روی Window> Color> Gradient ، پانل Gradient را باز کنید. (تصویر 7) در این پنجره اکنون می توانید زاویه گرادینت را تنظیم کنید.

gold8

استفاده از رنگ طلایی برای لطافت بیشتر طرح

اگر جلوه ظریف تری را ترجیح می دهید، ما به دو عدد رنگ جدید نیاز داریم. آنها مقادیر زیر را دارند:

Gold5: C7 M21 Y56 K0

Gold6: C18 M34 Y80 K0

با استفاده از همان روش قبل گرادینت جدید را ایجاد کنید. “Gold5” را در سمت  چپ گرادینت و “Gold6” را سمت راست گرادینت. قسمت Type را از Linear به Radial تغییر دهید تا جلوه طلا از خارج به داخل سبک تر شود. گرادینت جدید را “گرادیان طلای 2” نامگذاری کنید و OK را تأیید کنید تا تنظیمات خود را تأیید کنید ، مانند مثال قبلی، فقط شی را انتخاب کرده و آن را با رنگ “گرادیان طلای 2” پر کنید و نتیجه ظریفتری را نسبت به گرادینت قبل شاهد خواهیم بود.

کاغذ مناسب برای رنگ طلایی در چاپ

انتخاب کاغذ به طور عمده به هدف شما از آن طرح بستگی دارد. برای تبلیغ یک محصول، ما چاپ با روکش براق یا سلفن براق را توصیه می کنیم. خاصیت بازتابی در زیر نور، جلوه طلایی را تقویت کرده و جلوه ای پیچیده به محصول می بخشد.

paper-gold
اگر می خواهید بر اثر طلا را تأکید بیشتری کنید، باید کاغذهای بدون روکش یا مات را انتخاب کنید. هیچ بازتابی وجود ندارد که باعث شود اثر طلا به وضوح ظاهر شود.

بهترین نتیجه برای رنگ طلایی روی کاغذ مات با پس زمینه تیره است.

لیست قیمت طراحی گرافیک

جهت مشاهده قیمت کلیک نمائید
آموزش
درباره fazayesefid

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بیست − 9 =

درباره استودیو گرافیک فضای سفید

تجربه، خلاقیت و دانش هنری؛ سه ویژگی‌ای که استودیو گرافیک فضای سفید را در موقعیتی برجسته قرار داده است. طرح‌های ما، هدفمند، به روز و بر پایه اصول گرافیکی مدرن شکل می‌گیرند. ما همواره آماده ارائه ایده‌های نو و مبتکرانه هستیم و به این ویژگی خود افتخار می‌کنیم. طراحی لوگو، نشانه و هویت بصری سازمانی، طراحی اوراق اداری، کاتالوگ، بروشور، آگهی و پوستر تبلیغاتی، از جمله خدماتی هستند که می توانید برای انجامشان، روی تیم طراحی گرافیک ما حساب کنید.

فضای سفید مکانی برای سفارش پروژه های گرافیکی، دانلود رایگان طرح های گرافیکی و خرید طرح های لایه باز گرافیکی می باشد.logo-fazayesefid200x72

اطلاعات تماس
تهران . بلوار فردوس غرب
09125931931
سبدخرید